Czy Bioasekuracja poprawia wydajność rolników?

Czy Bioasekuracja poprawia wydajność rolników?

 

Choroby na fermach drobiu i trzody chlewnej wywoływane są przez wirusy, bakterie, grzyby, pierwotniaki i pasożyty. Mogą dostać się do gospodarstwa poprzez bezpośredni kontakt z zakażonymi zwierzętami i zdrowymi zwierzętami lub pośrednio przez ludzi, odzież, pojazdy, sprzęt, szkodniki, gryzonie, skażoną paszę i wodę itp.

Choroby wiążą się z dużymi kosztami; średni wskaźnik śmiertelno (...)

Dowiedz się więcej

Refundacja do 50% wydatków poniesionych przez producenta rolnego

Brama Dezynfekcyjna oraz urządzenia do dezynfekcji w rolnictwie.

 

Nabór wniosków na Refundację do 50% wydatków poniesionych przez producenta ronego, który prowadzi gospodarstwo, w którym prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie. 

 

Jako lider rynku w produkcji urządzeń do dezynfekcji, posiadamy rozwiązania dla każdeg (...)

Dowiedz się więcej

Nabór wniosków na BIOASEKURACJĘ Luty 2021

Nabórw wniosków na refundacja części poniesionych i udokumentowanych kosztów w wysokości 80% na urządzenia do bioasekuracji 

 

Jako lider rynku posiadamy rozwiązania dla każdego gospodarstwa oraz firm.


Zaufały nam najwieksze firmy z branży! Wybr (...)

Dowiedz się więcej

Media o nas

Nasze działania zostały docenione oraz opisane przez największy portal Rolniczy w Polsce.


Kontrola i dezynfekcja środków transportu wjeżdżających do kraju wydają się jednym z newralgicznych punktów ochrony przed ASF. Postanowiliśmy sprawdzić, jak zabezpieczone są krajowe przejścia graniczne pod kątem transferu tej choroby.


Artykuł (...)

Dowiedz się więcej

Dozownik do dezynfekcji rąk Unisterin. Galeria handlowa.

Bezdotykowy dozownik do rąk Unisterin 

w Galerii Handlowej

To już kolejna galeria handlowa dla naszych dozowników do dezynfekcji rąk. Dzięki gwarancji na 3 miliony użyć właściciel galerii może być spokojny o nasze urządzenia do dezynfekcji dłoni. 

dav

Zainstalowaliśmy urządzenia zasilane ba (...)

Dowiedz się więcej

Dozownik do dezynfekcji rąk Unisterin. Nowa gama kolorystyczna!

Automatyczny dozownik do rąk Unisterin teraz w nowej gamie kolorystycznej z możliwością zaprojektowania własnej grafiki.

 

Bezdotykowa dezynfekcja dłoni jest jednym z najważniejszych procesów podczas epidemi. Brak kontaktu z urządzeniem dezynfekującym daje 100% gwarancję, iż nie zostaniemy zarażeni wirusem lub bakterią.

Bezdotykowa dezynfekcja jest szczególnie ważna w zakładach opieki zdrowotnej, biurach, budynkach urzyteczności publicznej (...)

Dowiedz się więcej

Bezdotykowa dezynfekcja rąk

Bezdotykowa dezynfekcja rąk

(...)
Dowiedz się więcej

Innowacyjny Produkt Rolniczy 2018 Unidoz Brama Bioasekuracyjna

Miło nam poinformować iż nasz produkt Unidoz Brama Bioasekuracyjna został nominowany jako Innowacyjny Produkt Rolniczy 2018


Zapraszamy wszystkich do oddania głosu. Konkurs pod patronatem największego pisma o tematyce rolniczej Farmer.pl


Innowacyjny Produkt Rolniczy 2018 Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników portalu farmer.pl do głosowania w konkursie "Innowacyjny produkt rolniczy 2018". Do internetowego głosowania zostały dopuszczone zgłoszone wcześniej produkty, które spełniały wymagania regulaminu. Produkty, które w głosowaniu (...)
Dowiedz się więcej

Nabór wniosków o pomoc na inwestycje zapobiegające klęskom żywiołowym

Refundacja części poniesionych i udokumentowanych kosztów w wysokości do 80% na Bramę Bioasekuracyjną 360° UnidozARiMR nabór wniosków 28 październik 2019 r. do 22 listopada 2019r.

Unidoz to lider rynku w produkcji Bram Bioasekuracyjnych. Posiadamy rozwiązanie dla każdego gospodarstwa oraz firm.Brama Bioasekuracyjna z opryskiem 360° została dodana do ustawy o bioasekuracji jako legal (...)
Dowiedz się więcej

Ćwiczenia zwalczania wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń 2019

Gwizd 2019 – ćwiczenia przed zagrożeniem ASF na Pomorzu.

Miło nam poinformować, iż w dniu 7 czerwca 2019 firma Unidoz wraz z Bramą Bioasekuracyjną 360° brała udział w manewrach GWIZD 2019.

 

W związku z wzrastającym zagrożeniem występowania wirusa afrykańskiego pomoru świń na Pomorzu zorganizowano ćwiczenia symulujące zwalczanie ogniska choroby w gospodarstwie produkujących trzodę chlewną.


Zadaniem naszej Dowiedz się więcej

Nabór wniosków na BIOASEKURACJĘ

Refundacja części poniesionych i udokumentowanych kosztów w wysokości do 80% na Bramę Bioasekuracyjną 360° UnidozNabór wniosków w terminie od dnia 19 marca 2020 r. do 17 kwietnia 2020 r.

Unidoz to lider rynku w produkcji Bram Bioasekuracyjnych. Posiadamy rozwiązanie dla każdego gospodarstwa oraz firm.Brama Bioasekuracyjna z opryskiem 360° została dodana do ustawy o bioasekuracji jako (...)
Dowiedz się więcej

Niecka dezynfekcyjna / Basen dezynfekcyjny

Budowa niecek/basenów dezynfekcyjnych

wypełnionych wodą ze środkiem dezynfekcyjnym jest ekonomicznie znacznie droższa w utrzymaniu niż użytkowanie bramy bioasekuracyjnej bądź niecki automatycznej. Poza kosztami samej budowy niecki/basenu, kolejnym znaczącym kosztem jest użytkowanie, skuteczność bakteriobójcza roztworu dezynfekującego wynosi do 5 dni.
W przypadku gdy mamy projekt niecki dezynfekcyjnej o pojemności 2000l potrzebujemy minimum 10l koncentratu aby uzyskać 0,5% roztwór. Jest to koszt ok 500pln na środek dezynfekujący. Jeśli roztwór nie jest moc (...)
Dowiedz się więcej

Mycie i dezynfekcja chlewni

Dezynfekcję w chlewni

przeprowadzamy w celu zminimalizowania zagrożeń chorobotwórczych świń spowodowanych występowaniem bakterii, wirusów i grzybów.
W wielu gospodarstwach nie docenia się wagi i znaczenia dezynfekcji i często wykonuje się ją niestarannie, sporadycznie lub wcale. Skutkiem takiego postępowania jest spadek odporności zwierząt, obniżenie skuteczności szczepień profilaktycznych i stosowanych leków.
W rezultacie dochodzi do zwiększenia liczby upadków, pogorszenia wyników produkcyjnych, co w konsekwencji skutkuje obniżeniem dochodowo (...)
Dowiedz się więcej

Mycie hali udojowej

Hala udojowa jest użytkowana każdego dnia. W zależności od systemu przyjętego przez hodowców dwa lub trzy razy dziennie. Dlatego pozostają w niej odchody po kilkudziesięciu bądź kilkuset krowach, zabrudzenia organiczne tj. tłuszcz i białko oraz mineralne jak kamień.
Co najmniej dwa razy w roku należy wykonać dokładne mycie hali udojowej. Aby to wykonać najpierw trzeba odpowiednio przygotować pomieszczenie. Muszą z niego zniknąć ruchome rzeczy jak np. wiadra czy pojemniki. Sterowniki i wszystko co jest związane z elektroniką należy szczelnie okry (...)
Dowiedz się więcej

Mycie i dezynfekcja kurników

Mycie i dezynfekcja kurników

przed wprowadzeniem nowego stada kurcząt do kurnika jest bardzo ważne.
Zabiegi temają na celu zmniejszenie zagrożenia infekcją poprzez redukcję w środowisku licznych drobnoustrojów, poniżej pewnego bezpiecznego poziomu.
Prawidłowo przeprowadzony proces dezynfekcji, można podzielić na cztery zasadnicze etapy:
1.Wyniesienie przenośnego sprzętu z budynku, usunięciu nawozu, ściółki i resztek paszy, oczyszczeniu obiektu z pajęczyn, kurzu i innych zanieczyszczeń.
2. Wyczyszczenie instalacji doprowadzającej wodę (...)
Dowiedz się więcej

Wyposażenie ręcznych myjni samochodowych

Wyposażenie ręcznych myjni samochodowych i salonów Auto detailingu.
Oferujemy szeroką gamę urządzeń do wytwarzania piany, mobilnych i stacjonarnych. Pianownice na wodę z sieci, pianownice podłanczane do myjek wysokociśnieniowych oraz z pianownice zbiornikowe.
Zwijacze do węży, manualne i automatyczne.
Wszystkie produkty do wyposażenia myjni ręcznych oraz Auto detailingu NASZE PRODUKTY ► (...)
Dowiedz się więcej

Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze

Refundacja części poniesionych i udokumentowanych kosztów w wysokości do 80% na Bramę Bioasekuracyjną UnidozARiMR nabór wniosków 5 listopada 2018 r. do 4 grudnia 2018 r.

Kto może ubiegać się o wsparcie

W ramach przedmiotowego instrumentu wsparcia, w zakresie ogłoszonego naboru, pomoc przyznaje się:


rolnikowi, który jest posiadaczem samoistnym lub zależnym nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na której prowadzi chów lub hodowlę nie (...)
Dowiedz się więcej

Refundacja wydatków poniesionych na dezynfekcję i ochronę przed ASF

Refundacja kosztów poniesionych na bioasekurację


Od 27.08 do 14.09.2018r. będzie trwał nabór wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie


W dniu 10.08.2018r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosił termin naboru wniosków o udzielenie pomocy finansowej o charakterze de minimis w rolnictwie na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są zwierzęta gospodarskie z gatunku ś (...)
Dowiedz się więcej

Higiena w restauracji

Mycie kuchni restauracyjnej

Utrzymywanie czystości miejsc do przygotowywania żywności jest podstawą zachowania jakiści i bezpieczeństwa przygotowywanych wyrobów.

Proces mycia i dezynfekcji kuchni składa się z kilku etapów:
  1. Płukanie wstępne.
  2. Mycie właściwe.
  3. Płukanie.
  4. Dezynfekcja.
Codzienne procesy mycia i dezynfekcji obejumją:
  Mycie i dezynfekcja natryskowa blatów i stołów roboczych.
  Mycie i dezynfekcja drobnego sprzętu kuchennego.
Okresowe (...)
Dowiedz się więcej

Bioasekuracja

Co to jest Bioasekuracja?

Są to działania prowadzone w gospodarstwie, zapewniające biologiczną ochronę gospodarstwa. Składają się na nią działania mające na celu ograniczenie przedostawania się do gospodarstwa bakterii, wirusów, pasożytów, wektorów biologicznych. Bioasekurację dzielimy na wewnętrzną i zewnętrzną.
Bioasekuracja wewnętrzna to szereg działań, które powinny być stosowane przez osoby mające bezpośredni kontakt ze zwierzętami: osoby wchodzące do budynków i przebywają w pomieszczeniach, w których utrzymywane są zwierzęta.
(...)

Dowiedz się więcej
Wyników 1 - 20 z 21